קצת עלי

נעים להכיר,

אני גלית שרייבר-רותם, עו"ס קלינית ופסיכותרפיסטית, בעלת קליניקה לטיפול נפשי בקציר (ליד פרדס-חנה) ובתל-אביב. בחיי הפרטיים נשואה לרני, האיש היקר שאתי ואמא אוהבת ליוגב, בננו המקסים. יחד אנו מתגוררים בביתנו הצנוע בישוב קציר.

אני עוסקת בתחום הטיפול הנפשי מעל לעשור וזוכה להגשים את ייעודי המקצועי. אני מלווה אנשים שבחרו לתת בי אמון והכניסו אותי לעולמם כשותפה למסע המרתק שלהם אל עצמם.

הוכשרתי לעיסוק בטיפול רגשי בבתי הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב (BA) ובאוניברסיטת חיפה (MA) והעמקתי לימודיי בתכנית לפסיכותרפיה דינמית ב"מכון מגיד" מיסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף ללימודים באקדמיה, אני מעשירה את עצמי כל הזמן בקורסים והשתלמויות בתחומי הנפש והרוח. בין הקורסים השונים למדתי פסיכולוגיה חיובית, CBT, דמיון מודרך, מדיטציה, טיפול ואבחון באמצעות מנדלות, טיפול באמצעות קלפים טיפוליים ועוד.
בנוסף, אני עוסקת גם בטיפול אנרגטי, שעשוי להיות משולב בטיפול, בהתאם לצורך ולרצון המטופל.

לאורך השנים עבדתי, במקביל לעבודתי בקליניקה, גם במגזר הציבורי. במשך כשמונה שנים עבדתי כאשת טיפול במסגרות למען נפגעי נפש. במהלך עבודתי שימשתי גם כמדריכת סטודנטים לפסיכולוגיה בלימודי השדה שלהם. במהלך שנות עבודתי והכשרתי המקצועית טיפלתי באוכלוסיות מגוונות המתמודדות עם אתגרי חיים שונים, ביניהן נשים במצוקה, נפגעות תקיפה מינית, נוער, קשישים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, אנשים במצבי משבר, דיכאון, חרדה, פוסט-טראומה ועוד.

גישת הטיפול בה אני נוקטת היא אינטגרטיבית, בה גישת הטיפול הדומיננטית היא הגישה הדינאמית ומשלבת גישות ושיטות טיפול נוספות בהתאם לאישיות המטופל ולצרכיו. אני מאמינה כי טיפול טוב, הנו טיפול בו המטפל קשוב לצרכיו של המטופל ולסגנונו האישי, ויכול להתאים את עצמו ואת דרך הטיפול שלו למטופל הספציפי.

אני מושפעת במיוחד מגישות הרואות את האדם כישות שלמה וייחודית, המונעת מהצורך למצוא משמעות וסיפוק בחיים. גישות אלו תופסות את בני האדם כיצורים בעלי חופש בחירה ויכולת ניווט ושליטה בחייהם. השימוש בגישות אלו בטיפול, מסייע למטופל ללמוד להקשיב לקול הפנימי, לתחושת הבטן, לצרכים ולרצונות הייחודיים ולפעול להשגת שינוי והגשמה עצמית.

אשמח לפגוש ולהכיר גם אותך.

גלית.

גלית שרייבר-רותם - טיפול פסיכולוגי בפרדס חנה